Антикорупційний суд має виправдати очікування людей



Микола ЄРЕМЕНКО
голова Чернігівської районної в Запорізькій області організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»


 

Невідкладна потреба в боротьбі з корупцією в Україні чотири роки тому стала одним із каталізаторів Революції гідності, або Євромайдану. Відтоді на українському антикорупційному фронті розпочалося кілька реформ, які мають ключове значення. Проте їхня ефективна реалізація і досі не стала реальністю, а конкретні результати залишаються непомітними.

 

Є велика віра в те, що битва за Україну, її незалежність завершиться для нас успішно завдяки патріотизму та загальнонародній підтримці, мужності наших воїнів

Загалом є дуже позитивним те, що в Україні триває боротьба з корупцією. Однак в умовах чинної української судової системи неможливо масштабно боротися з корупцією. Адже потрібно не лише відкривати кримінальні справи проти конкретних осіб, а й притягати їх до відповідальності. А для цього потрібно створити Антикорупційний суд.

Безумовно, можна сказати про те, що НАБУ досягло певних результатів щодо боротьби з корупцією. Адже насправді вже повернено чимало коштів, а також відкрито кримінальні справи. Але сказати, що вони є аж надто гучними, ми не можемо. Тому що у нас борються лише з поодинокими випадками топ-корупції.

На превеликий жаль, на сьогодні судова гілка влади в Україні є додатком до виконавчої. І це замкнене коло, яке існує уже протягом 26 років незалежності. Його розірвати надзвичайно складно, бо система чинить усілякий спротив і практичним виявом цього є намагання заблокувати або загальмувати процес створення антикорупційного суду.

Така інституція як Антикорупційний суд в Україні необхідна, адже в державі потрібно вирішити нагальні проблеми. Але не варто забувати, що створення такої структури є перехідним етапом.

«Антикорупційні суди не є дуже розповсюдженим явищем у судових системах, бо вони відносяться до так званого правосуддя перехідного періоду і створюються на певний час для вирішення конкретної проблеми. Оскільки в Україні станом на зараз така проблема існує, то створення антикорупційного суду є нагальною потребою. Тому треба працювати у цьому напрямку для того, щоб з впевненістю сказати, що робота антикорупційних органів не була марною», – вважає доктор політичних наук Анна Малкіна.

Щоб виправдати очікування людей та повернути їхню довіру, відповідальність перед громадськістю та прозорість мають бути посилені не лише на папері, а й на практиці. Активне залучення громадянського суспільства може ще більше сприяти тривалішим змінам.

Недостатньо просто оголошувати про заплановані реформи; вони повинні бути належним чином впроваджені. Саме це засвідчить, що в Україні справді є політична воля боротися з корупцією.

"Свіжий" номер газети "Нива"

 

Приєднуйтеся до нас в соцмережах. niva.zp.ua