У Чернігівці відбувся День донора

Ірина ЯКОВЕНКО-ЄРЕМЕНКО

Фото Олександра ГУЛОГО

  

 

14 листопада в Чернігівській районній лікарні відбувся День донора. Навіть природа вітала охочих здати кров: день видався напрочуд сонячним і теплим.

Чернігівська ЦРЛ стала місцем зустрічі 39 небайдужих людей, які мали одну спільну мету: стати донором крові заради здоров’я та життя інших, тих, хто потребує цього найбільше. Активну участь у Дні донора взяли медики, працівники бюджетних установ, небайдужі жителі району. Так, із Чернігівської ЦРЛ кров здали 18 осіб, під егідою районного Товариства Червоного Хреста – 8, із Чернігівської райдержадміністрації 1, із Терцентру – 4, відділу освіти – 1, ПМСД – 2. П'ятеро людей (із них 2 працівники РДА) здали кров для Запорізької обласної дитячої лікарні для конкретного хворого. Варто сказати, що серед тих, хто прийшов здавати кров, були як донори зі стажем, так і ті, хто зробив це вперше. Відрадно, як зазначила Інна Мамич, головна медична сестра Чернігівської ЦРЛ, що цього разу забір крові здійснили у всіх охочих, нікому не відмовили через стан здоров'я чи інші медичні показання.

План для Чернігівської ЦРЛ по донорах крові на 2017 рік складає 100 осіб. На даний час відбулося 3 дні донора в Чернігівці: 24 січня кров здали 20 донорів, 19 квітня  12осіб, 14 листопада  39 людей, і один виїзний, у Токмаку, на станції переливання крові, 13 липня. Тоді кров здали 15 донорів. Загалом, 86 осіб долучилися до благородної справи цього року.

І хоча, говорить Інна Валеріївна, нашій лікарні не зарахували до плану донорів, які здавали кров для обласної лікарні, нині вже погашена заборгованість перед Токмацькою станцією переливання крові й маємо запас компонентів крові до кінця року, а плазми  навіть і більше. До речі, уже наступного за Днем донора дня ми скористалися донорською кров'ю для хворої жінки, яка знаходиться на лікуванні в Чернігівській ЦРЛ.

Адміністрація районної лікарні висловлює вдячність всім, хто здав кров і подарував надію й здоров'я багатьом людям, які потребують переливання крові чи лікування її препаратами, та закликає не бути байдужими взяти участь у наступному Дні донора, який, можливо, буде виїзним і відбудеться в грудні у Токмаку, на станції переливання крові. Донорство це найменше, що може зробити кожен із нас для порятунку іншого життя.

Votes: 0
Яндекс.Метрика