Роботодавцям повернуть гроші, виплачені мобілізованим працівникам
 

Антоніна ОЛЕКСІЄНКО,
начальник відділу праці УСЗН Чернігівської РДА.

Для отримання такої компенсації роботодавцям, чиї працівники призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення.


Механізм виплати компенсацій підприємствам визначено постановою Кабінету Міністрів України №105 від 4.03.2015 “Про затвердження порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”. Текст постанови оприлюднено в газеті “Урядовий кур’єр” №48 від 17.03.2015.
Для отримання компенсації відповідним підприємствам, установам або організаціям необхідно щомісяця, до 15 числа, подавати до відділу праці управління соціального захисту населення Чернігівської РДА:

 

  1. оригінал та копію звіту про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, згідно з додатком 1, обов’язково погоджений міським військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби. В разі невідповідності затвердженій формі звіт повертається для доопрацювання підприємству;
  2.  супровідний лист із зазначенням реквізитів підприємства для виплати компенсації (додаток 2).

Текст відповідної постанови та додатки 1-2 доступні на веб-сайті Чернігівської районної газети “Нива” у розділі “Офіційно”.


Якщо підприємство зареєстроване у Спеціальній державній податковій інспекції з обслуговування великих платників податків, то звіти подаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації юридичної особи. У випадку наявності структурних підрозділів без права юридичної особи звіт подається за місцем реєстрації головного підприємства.


Звертаємо увагу, що звіти, прийняті до 15 квітня 2015 року, мають бути помісячними (за січень, лютий і березень 2015 року).

Довідки – за номером телефону відділу праці УСЗН:
9 15 78.

Votes: 24
Яндекс.Метрика