Програма «Доступні ліки» діє!

Ірина ЯКОВЕНКО-ЄРЕМЕНКО

Із квітня цього року в районі працює програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Ліки за цією державною програмою в нашому районі хворі отримують у комунальній аптеці № 95, що знаходиться в ЦРЛ, та аптеці «Доктор МОМ».

За словами працівників аптеки № 95 за цей період вони видали ліків більше ніж за 500 рецептами. Хворі звертаються кожного дня. Хоча, на думку фармацевтів, потрібно ще проводити роз'яснювальну роботу серед населення. Бувають випадки, коли хворі не знають про таку програму й купують ліки самі, іноді не розуміють, що є ліки, які видаються зовсім безкоштовно, а за деякі потрібно доплатити невелику суму.

В аптеці «Доктор МОМ» рецепти не рахували, але говорять, що кожного дня обслуговують багато звернень за пільговими рецептами. Бувають навіть такі ситуації, коли вранці якісь ліки є, а до кінця дня їх уже немає, проте хворі продовжують приходити саме за ними. Тоді працівники аптеки просять людей прийти наступного дня чи в день надходження товару. Ліки завозять декілька разів на тиждень, тому хворим не доводиться чекати довго. Якщо ж необхідних ліків за програмою немає, а вони потрібні негайно, то, звичайно, можна купити за повну вартість аналогічні, але які не входять до Реєстру пільгових лікарських засобів.

Працівники обох аптек зазначають, що сьогодні мають певний дефіцит ліків і пов'язують його з великим попитом на ліки за програмою «Доступні ліки», бо замовляють постійно й достатню кількість. До речі, МОЗ уже провело зустрічі з представниками аптечних мереж, дистриб’юторами, імпортерами та виробниками, щоб оперативно реагувати на такі технічні труднощі. Вирішено створити й уже ведуться роботи з упровадження електронного реєстру пацієнтів, щоб ефективніше розраховувати необхідний об’єм виробництва ліків.

Нагадуємо, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі (комунальна аптека № 95, що знаходиться в ЦРЛ, та аптека «Доктор МОМ»), та отримати обрані ліки. Отримати безкоштовні ліки в аптеці можна лише за рецептом від лікаря. Тільки офіційний бланк, тільки правильний рецепт. Також потрібно пам'ятати, що рецепт дійсний протягом 1 місяця.

Міцного вам здоров'я!

Votes: 8
Яндекс.Метрика