ІІ. Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;

військовозобов'язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;

військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;

військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 40 років.

Довідково. Стаття 20. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

Разом з тим, громадяни України, які не досягли граничного віку перебування в запасі, у разі настання особливого періоду можуть бути прийняті на військову службу за контрактом на строк військової служби в календарному обчисленні, встановлений частиною третьою статті 23 Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

Відповідно до статті 28. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року, граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі - до 60 років.

Для військовозобов'язаних-жінок граничний вік перебування їх у запасі встановлюється 50 років.

Основними (вимогами) під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;

фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;

загальноосвітній рівень;

мотивація до військової служби;

рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

 

ІІІ. Строки військової служби при прийнятті на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

з військовослужбовцями, прийнятими на посади рядового складу –
строком на 3 роки;

з військовослужбовцями, прийнятими на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;

з військовослужбовцями, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

з військовослужбовцями строкової військової служби та військовослужбовцями військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію –строком на 6 місяців.

(У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково).

Довідково. Стаття 231. Закону України “Про військовий обовязок і військову службу”N 2232-ХІI – 1992 року (із змінами).

V. Порядок відбору кандидатів на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

 

Процедура відбору громадян для прийняття на військову службу за контрактом передбачає:

вивчення особистих якостей, установлення відповідності рівня їх освіти та професійної підготовки;

організації медичного огляду;

Довідково. У разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України контракт з громадянином (військовослужбовцем) укладається до отримання результатів спеціальної перевірки.

Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацією місця проживання чи перебування заяву, а військовослужбовці строкової військової служби подають рапорт на ім’я командира військової частини з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом, а також за встановленими формами письмові згоди на використання та обробку персональних даних, проведення спеціальної перевірки відомостей.

Районні (міські) військові комісаріати, на підставі переліку вакантних посад, пропонують потенційним кандидатам посади, з урахуванням пріоритетності в їх комплектуванні.

На громадян призовного віку, військовозобов’язаних і жінок, стосовно яких за результатами попереднього вивчення прийняте позитивне рішення, командиром військової частини надається письмова згода на проведення відбору та оформлення особової справи та направлення до військової частини (або навчального центру) для укладення контракту.

На громадян, які звернулися із заявою безпосередньо до військової частини до Письмової згоди обов’язково додаються матеріали проведеного у військовій частині професійно-психологічного відбору та перевірки рівня фізичної підготовки.

Наявність Письмової згоди військової частини до районного (міського) військового комісаріату на проведення вивчення громадян, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, є невід’ємною умовою для початку відбору кандидата на військову службу за контрактом.

Перед прийняттям на військову службу за контрактом кандидат подає до військового комісаріату, де перебуває на військовому обліку, або військової частини за місцем проходження строкової військової служби такі документи:

З кандидатами, визнаними придатними за станом здоров’я для прийняття на військову службу за контрактом, у військовій частині організовується перевірка рівня фізичної підготовленості за нормативами, визначеними наказом Міністра оборони України “Про затвердження Настанови з фізичної підготовки у Збройних Силах України”.

Довідково. Пункт 2.16 Розділу 2. “Військова служба за контрактом”, “Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України” (зі змінами)

VІ. Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом

 

Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу у відповідності до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 21.12.91 № 2011-XII (зі змінами) мають право на наступні пільги:

1. Отримання житла за рахунок держави.

Довідково. У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні – у сімейних гуртожитках. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.

2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.

3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

4. Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

5.  Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

6. Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я .

7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

8. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання).

Довідково: Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Після завершення першого контракту (у тому числі 6 – ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

9. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Разом з тим відповідно до ст. 119 “Кодексу законів про працю України” (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:

за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

 

VІІ. Грошове забезпечення військовослужбовця рядового, сержантського складу

 

Згідно з ініціативою Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, уживаної Урядом, з 1 січня 2016 року відбулося суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

З метою впорядкування виплати винагороди військовослужбовцям за участь в антитерористичній операції, дотримання принципів соціальної справедливості в реалізації права кожного військовослужбовця незалежно від військового звання і займаної посади на матеріальне стимулювання за виконання завдань, пов'язаних з підвищеним ризиком для життя, за їх складністю та тривалості, припинення випадків невиправданих виплат особовому складу, що знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції і виконує завдання небойового характеру, і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 № 18 “Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” Міністр оборони України підписав наказ, яким встановлюються наступні виплати особовому складу:

військовослужбовцям, які несуть службу на лінії бойового зіткнення, виплачувати грошову винагороду за участь у АТО в сумі 4,200 гривень, в інших місцях дислокації в межах певної зони проведення військового конфлікту (антитерористичної операції) - 1,200 гривень.

Виплата винагороди зберігається на час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі у військових конфліктах або АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних і поведінкових розладів.

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. На сьогоднішній час грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 грн.

Солдат військово-облікової спеціальності стрілець не в зоні АТО уже отримує не менше 7000 грн. Командир відділення – не менше 8000 грн. Командир взводу – не менше 9500 грн.

Один раз на рік надається:

При переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50 місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Крім того, постановою КМУ від 14.05.2015 № 406  з червня 2015 року впроваджено грошову винагороду для осіб, яких призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом (рядовому складу – вісім мінімальних заробітних плат (11 024 грн), особам сержантського та старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн), особами офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн)).

 

VІІІ. Вакансії, які існують у Збройних Силах України

 

Інформація про наявність вакансій за військові частини Збройних Сил України знаходяться у обласних та районних військових комісаріатах України. Перелік вакантних посад, щомісячно оновлюється на підставі заявок з військових частин Збройних Сил України.

Перелік основних загальних спеціальностей:

Сухопутних військ Збройних Сил України: командир відділення; командир бойової машини; командир танку; механік – водій бойової машини; механік – водій танку; водій; навідник; навідник-оператор; акумуляторник; стрілець; гранатометник; кулеметник; снайпер; розвідник; сапер; кухар; радіотелефоніст; радіотелеграфіст.

Високомобільних десантних військ: розвідник; снайпер; командир відділення; командир бойової машини десанту; гранатометник; кулеметник;

механік – водій бойової машини.

Повітряних Сил Збройних Сил України: авіаційний механік; оператор радіолокаційної станції; оператор зенітних ракет; оператор систем навігації і посадки літаків; механік систем зв’язку та посадки літаків; стрілець; водій, водій-електрик, водій-механік; радіотелефоніст; телеграфіст; планшетист; пожежник; акумуляторник.

Військово-Морських Сил Збройних Сил України : Береговий склад: механік – водій танку; механік – водій БМП; стрілець; гранатометник; снайпер; розвідник; кулеметник; сапер; навідник; водій; радіотелефоніст; пожежник; акумуляторник; телеграфіст.

 

Корабельний склад: командир відділення; старший рульовий; моторист; машиніст; електрик; радіометрист; мінер; сигнальник; старший оператор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

КОНТРАКТ
про проходження громадянами України
військової служби у Збройних Силах України

на посадах осіб рядового (сержантського, офіцерського) складу

 

 

Міністерство оборони України в особі командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта ДРОЗДОВА Сергія Семеновича з одного боку, та громадянин України _(військовослужбовець) ДІДЕНКО Віктор Васильович,

(посада, найменування військової частини, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові командира (начальника)

17.01.1975 р.н., 2741015631, молодший лейтенант, інженер відділення

(прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік народження, ідентифікаційний номер,

телекомунікаційних мереж відділу передавальних радіопристроїв інформаційно-телекомунікаційного вузла військової частини А1616,

а також військове звання, найменування військової посади, яку займає *,

Вінницька область, смт Стрижавка, вул. Чкалова, буд. 22, паспорт АА № 241586, виданий 02.08.1996 р., Вінницьким РВ УМВС України у Вінницькій області.

та особистий номер за наявності, місце проживання, серія і номер паспорта, коли і ким виданий)

 

з іншого боку, перебуваючи під захистом держави і маючи усі права і свободи, закріплені Конституцією України, відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України уклали цей Контракт про таке:

1. Громадянин України ДІДЕНКО Віктор Васильович

(прізвище, ім'я та по батькові)

 

ознайомився із законами та іншими нормативно-правовими актами України, які регулюють порядок проходження військової служби, і добровільно бере на себе зобов’язання:

проходити військову службу у Збройних Силах України протягом строку Контракту, а вразі настання особливого періоду – понад установлений строк Контракту відповідно до вимог, визначених законодавством, що регулює порядок проходження військової служби, та цим Контрактом;

свято і неухильно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів (начальників);

дорожити бойовою славою Збройних Сил України, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України;

знати та сумлінно виконувати службові обов'язки за посадами, які займатиме протягом строку Контракту, а також особливі обов'язки, визначені статутами Збройних Сил України;

добре володіти довіреною технікою (озброєнням), уміло керувати підпорядкованим особовим складом, постійно підвищувати рівень військових професійних знань, удосконалювати свою виучку і майстерність, досягати позитивних результатів з бойової, мобілізаційної та фізичної підготовки;

суворо зберігати державну таємницю;

знати і неухильно додержуватися прийнятих Україною норм міжнародного гуманітарного права;

подавати про себе та членів своєї сім'ї інформацію, необхідну для проходження військової служби та соціального захисту.

 

2. Міністерство оборони України зобов’язується відповідно до законодавства забезпечити належні умови для проходження військової служби громадянином України

ДІДЕНКОМ Віктором Васильовичем (прізвище, ім'я та по батькові)

 

додержання його особистих прав і свобод та прав членів його сім'ї, включаючи надання пільг, гарантій і компенсацій, установлених законами та іншими нормативно-правовими актами України;

призначення його на військові посади відповідно до отриманої освіти та військово-облікової спеціальності, присвоєння військових звань, просування по службі з урахуванням ділових і моральних якостей;

навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, в інших вищих навчальних закладах України, відповідних підрозділах з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військовослужбовців, навчальних закладах іноземних держав, без відриву від служби;

охорону здоров’я його та членів його сім'ї, які мають право на отримання медичної допомоги у закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України;

встановлену тривалість службового часу, крім періоду військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби у добовому наряді;

вільне пересування територією України у вихідні, святкові та неробочі дні, крім періоду військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби у добовому наряді;

надання відпочинку за виконання службових обов'язків у вихідні, святкові і неробочі дні;

належне матеріальне забезпечення під час проходження військової служби;

харчування за встановленими нормами військовослужбовців рядового складу, сержантського та старшинського складу, осіб офіцерського складу під час військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби у добовому наряді;

виплату підйомної допомоги на нього та кожного члена його сім'ї, який переїжджає разом із ним на нове місце проходження військової служби;

виплату грошового забезпечення з урахуванням надбавок за вислугу років, знання та використання іноземної мови, відповідну кваліфікацію, спортивні і почесні звання та інших надбавок, доплат, винагород, премій;

жиле приміщення йому та членам його сім'ї або виплату грошової компенсації за піднайом (найом) ним житлового приміщення;

пенсійне забезпечення, виплату одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби;

інші соціальні виплати йому та членам його сім'ї, визначені законами та іншими нормативно-правовими актами.

3. Цей Контракт є строковим та укладається відповідно до строків, установлених законодавством, за погодженням сторін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію (строком на 6 (шість) місяців.

(зазначити строк контракту словами)

4. Сторони зобов'язуються не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку контракту повідомити одна одну про бажання або небажання укладати новий контракт чи відмову в його укладенні із зазначених причин, передбачених нормативно-правовими актами.

5. Контракт укладено у двох примірниках, один з яких зберігається в особовій справі військовослужбовця, другий – у військовослужбовця.

6. При вирішенні питань, не передбачених цим Контрактом, сторони керуються вимогами законів та інших нормативно-правових актів.

7. У разі порушення умов, визначених Контрактом, сторони несуть відповідальність згідно із законом.

8. Інші умови Контракту **

_______________________________________________________________

______________________________

______________________________

(особистий підпис, прізвище  та ініціали громадянина України –  військовослужбовця)

_______________________________

_______________________________
.(посада, найменування військової частини, військове звання, особистий підпис, прізвище та ініціали командира (начальника)

                                       

________________ 20___ року        _______________20___ року

 

9. Умови Контракту можуть бути змінені або доповнені тільки за згодою сторін у письмовій формі.

10. Підписи сторін:

 

 

 

 

 

 

В.В.ДІДЕНКО

(особистий підпис, прізвище та ініціали громадянина України –  військовослужбовця)

Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України

генерал-лейтенант .

.

С.С.ДРОЗДОВ

(посада, найменування військової частини, військове звання, особистий підпис, прізвище та ініціали командира (начальника)

                                                          МП

__________________ 20___ року          _____________________ 20___ року

 

 

11. Контракт набирає чинності з ____________________ 20 ___ року.

 

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Кадрового центру Збройних Сил України

полковник .

.

С.В.ОСТРОВЕРШКО (посада, найменування військової частини, військове звання, особистий підпис, прізвище та ініціали командира (начальника)

МП                                                    

_____________________ 20___ року

 

 

 

 

12. Чинність Контракту припинено ____________________20 ____ року

у зв'язку з __________________________________________________________

(підстави припинення Контракту, дата виключення військовослужбовця ____________________________________________________________________
зі списків особового складу, номер наказу)

 

__________________________________

__________________________________

(посада, найменування військової частини, військове звання, особистий підпис, прізвище та ініціали командира (начальника)

  МП

_____________________ 20___ року

 

 

 

Примітка.

  * При укладенні першого контракту не заповнюється.

** Пункт 8 Контракту заповнюється в разі виникнення нових обставин або прийняття сторонами додаткових зобов'язань, які не суперечать законодавству.

*** Пункт 11 заповнюється у кадровому органі, в якому зберігається 1-й примірник особової справи військовослужбовця після укладання контракту та звіряється з відповідними командирами (начальниками).

 

 

 

Votes: 30