У Чернігівці запрацював шаховий клуб. Приєднуйтесь!

Федір КУШНІР

Член шахового клубу

 

Відтепер усі поціновувачі шахів можуть разом із нами долучитися до улюбленої гри. У Чернігівці з вересня розпочав роботу шаховий клуб, керівником якого є відомий у районі педагог В.М. Носирьов. Найближчим часом ми плануємо провести низку турнірів та чемпіонатів району з шахів, шашок та інших інтелектуальних ігор. Працює клуб щосуботи з 10.00 на базі Чернігівської ДЮСШ (спортзал).

 

Шахи - гра складна, але дуже цікава завдяки своєму розмаїттю. Ми в Чернігівці вже три роки практикуємо зо два десятки різновидів шахових ігор і плануємо додавати ще. Шашки дещо простіші, але і їх чимало видів. Деякі ми вже освоїли, якісь довивчаємо, додамо й кілька своїх, винайдених у Чернігівці (головним чином Ю.В. Силаєвим, але за участі й інших чернігівчан). Це українські (Ukrainian checkers), київські (Kiev checkers), запорізькі (Zaporozhye checkers), чернігівські (Chernigovka checkers) та, на честь нашої районної газети, нивовські (Niva checkers). Також будуть й інші інтелектуальні ігри, як то реверсі, гомоку, халма тощо. Кожного разу у газеті про новий чемпіонат оголошувати не будемо (їх багато), просто заходьте у спортшколу, дізнавайтеся про заплановане.

 

Найближчим часом відбудеться кілька швидкоплинних шахових турнірів, а також чемпіонат району з українського шашкового багатоборства. Ігри там будуть українські (є в нас і діючий чемпіон району - О.В. Носирьов), київські (гра йде на двох шахівницях, одна – звичним комплектом, на звичній дошці, інша – зменшеним комплектом.

 

- 6 білих та 6 чорних шашок на зменшеній дошці 6x6; щоразу гравець робить по одному ходу на кожній дошці; на міні-дошці гра закінчується швидше, і переможець свої збережені на цій дошці прості шашки й дамки переводить у резерв, з якого може десантувати їх по одній на більшу дошку, дамки - на будь-яку вільну клітинку, прості -на будь-яку вільну клітинку крім першого та останнього ряду; якщо на міні-дошці нічия, то обидва гравці отримують збережені у резерв), запорізькі (гра починається на двох міні-дошках 4x8 з двома половинними комплектами шашок; кожного разу гравець робить по одному ходу на кожній міні-дошці; черговість - по колу за годинниковою стрілкою; після п’яти кіл дві половинні міні-дошки зсуваються докупи, і партія дограється на одній великій дошці; збережені шашки використовуються з тих місць, де вони опинилися після п’ятого кола), чернігівські (до звичайного комплекту шашок додається королівська дамка у резерві, яку один раз можна десантувати на будь-яку вільну клітинку, і яку не має права бити проста шашка, лише інша дамка чи королівська дамка), нивовські (гра проходить на двох звичних шахівницях звичними комплектами шашок; кожного разу гравець робить два ходи - чи то по одному на кожній з дощок, чи обидва ходи на першій дошці, чи обидва ходи на другій дошці).

 

Запрошуємо всіх бажаючих – і дорослих, і школярів приєднатися до нас та спробувати свої сили у будь-якій інтелектуальній грі.

Votes: 24