Портрет на щастя

Микола ЄРЕМЕНКО

Світ, не дивлячись на значні досягнення в науці та практиці, залишає ще багато явищ, яким поки що немає пояснень, та загадок, на які ми не знаємо відповідей.

Отож, світ ділиться на матеріальний і загадковий. Про матеріальний ми дещо знаємо, а про загадковий — нічого.

Сили, які ми не розуміємо, називаємо надприродними. Вони відомі з того часу, скільки існує людство. До сьогодення людство цікавить, чому «щось» нам приносить невдачу, а «щось інше» — щастя?

А хто відповість: у чому сила амулетів і талісманів, загадки таємничих місць і явищ?

Ми зустрілися з самодіяльним художником із с. Довге Миколою Григоровичем Мазухіним, який повідав нам історію всесвітньо відомого портрета та подарував репродукцію з нього. Сьогодні ми знайомимо й вас з історією цього портрета.

Цей портрет не є особливим твором мистецтва. Написаний у ХІХ ст., на ньому зображена циганська дівчина з проникливим поглядом великих чорних очей. До речі, український поет Євген Гребінка (1812-1848) написав про чари циганських очей текст вічної пісні «Очи черные», уперше опублікованій у «Літературній газеті» 17 січня 1843 року.

Відомо багато портретів циганок, але лише в цього є незвичайна властивість: приносити щастя.

Сім'я Карбоне з м. Чікаго (США) вже протягом чотирьох поколінь володіє цим портретом (куплено Луїджі Карбоне в 1897 році в Італії). Сімейна традиція пов'язує з ним усі життєві успіхи. І ось факт: кожен із членів сім'ї Карбоне після спілкування з портретом досягає успіхів: перемагає, виграє, досягає того, чого чекав і бажав.

Це стосується не лише роду Карбоне. Замовлені репродукції цього зображення мали чудодійну силу в Америці. Американський щотижневик, а за ним і інші? видання надрукували портрет красивої циганки. І читачі знову підтвердили силу цього дивовижного портрета.

Микола Мазухін написав десяток репродукцій цього портрета та подарував друзям і рідним, і портрет сприяв їхньому успіху й щастю.

Ми також вирішили помістити «образ щастя». Перевірте й переконайтеся самі, чи змінилось у вас що-небудь у житті, й напишіть нам.

P.S. Газета «Нива» планує й надалі знайомити вас із картинами, які приносять щастя. До речі, до п'ятірки світового рейтингу таких картин належать дві картини української художниці. Хочете знати більше — передплачуйте газету «Нива».

Votes: 13
Яндекс.Метрика