Подати заяву у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можна через Інтернет

С. В. ШУРАКОВА,

начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівського районного управління юстиції у Запорізькій області.


 

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівського районного управління юстиції у Запорізькій області інформує, що згідно із наказом Мін’юсту від 09.07.2015 р. № 1187/5 (із змінами, передбаченими наказом Мін’юсту від 13.07.2015 р. № 1215/5) із 20 липня цього року в Київській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Вінницькій, Львівській, а також у інших областях стартував пілотний проект подання заяв із реєстрації актів цивільного стану через мережу інтернет. Цей пілотний проект запроваджено з метою оптимізації процесу надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов для їх отримання.

Громадяни, на яких поширюється даний пілотний проект, отримали можливість подавати документи до відділів ДРАЦС не тільки у звичайному паперовому форматі, а й не виходячи з дому, через мережу Інтернет - на спеціальному веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» dracs.minjust.gov.ua. Веб-портал є офіційним сервісом подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та є доступним усім користувачам Інтернету.

Доступ до електронних послуг веб-порталу надається через особистий кабінет користувача, після реєстрації. Для цього користувач має заповнити реєстраційну форму, у якій обов’язково вказуються прізвище, ім’я, по-батькові, логін, адреса електронної пошти.

Зареєстровані на порталі громадяни можуть подати необхідні документи та заяви про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про зміну імені, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян за встановленими зразками та з накладенням електронних цифрових підписів на таких заявах.

Відповідні документи можна посвідчити цифровим підписом, або ж обрати зручний для себе час для того, щоб особисто посвідчити папери. Так само на порталі можна записатися на консультацію до спеціаліста.

В особистому кабінеті користувача відображається інформація про стан розгляду заяви або звернень, поданих через веб-портал.

Разом із тим, подання до відділів ДРАЦС звернень щодо заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє від необхідності особистого звернення заявника до відділу та подання ним документів, передбачених законодавством.

Також передбачена можливість здійснювати сплату державного мита за послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, плату за послугу щодо видачі витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, а також оплату платних послуг, які надаються відділами ДРАЦС, скориставшись послугами платіжних систем через Веб-портал.

До пілотного проекту залучено міський, Заводський та Хортицький відділи державної реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції у Запорізькій області.

Зауважимо, відповідно до розпорядження Кабміну за результатами реалізації проекту буде прийнято рішення щодо його запровадження в інших відділах державної реєстрації актів цивільного стану.

Votes: 22
Яндекс.Метрика