Переможці першої п'ятиденки

Микола ЄРЕМЕНКО

Переможцями першої п'ятиденки жнив (10-15 липня) в Чернігівському районі і в Запорізькій області став комбайновий екіпаж СТОВ «Токмачани» у складі комбайнера Василя Чуба, помічника комбайнера Миколи Чуба та водія Олександра Оверченка, які комбайном «Claas Lexion» намолотили 1056 тонн зернових із 245 га. Перевищення денної норми 196%.

Перемога цього екіпажу в районних змаганнях уже стала традицією. А ось перемога в обласному змаганні — довгоочікувана. За словами братів Василя та Миколи Чуб, вони йшли до неї довгих 15 років, збираючи збіжжя комбайном «Дон-1500». А зі зміною техніки — відразу в переможці.

Перехідний кубок ім. І. Мартиненка, грамоти та призи переможцям вручали заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Олександр Ясинецький, голова обкому профспілки працівників АПК Людмила Отращенко, голова Чернігівської РДА Віктор Дудукалов, Чернігівський селищний голова Віталій Манич, начальник відділу агропромислового розвитку РДА Василь Попюк.

До речі, у цій п'ятиденці вагомих результатів досягли також агрегати цього ж товариства, де комбайнерами Анатолій Нікітенко, Анатолій Петрич, Василь Сивак, та екіпажі Юрія Сірого та Сергія Нєткова з ПСП «Агрофірма «Росія».

У цілому чернігівські хлібороби займають, станом на 18 липня, 7 місце в області зі збирання ранніх зернових у процентному відношенні до посіяних площ — 48% та за середньою врожайністю — 32,4 ц/га.

У розрізі культур:

— озима пшениця: зібрано на 39% площ; середня врожайність — 34,5ц/га;

— озимий ячмінь: зібрано на 81% площ; середня врожайність — 34,4 ц/га;

— яровий ячмінь: зібрано на 58% площ; середня врожайність — 27,6 ц/га;

— горох: зібрано на 97% площ; середня врожайність — 21,3 ц/га;

— ріпаку: зібрано на 80% площ, середня врожайність — 29,2 ц/га.

За темпами збирання збіжжя попереду СВК «Світанок» — 84% площ; СТОВ «Токмачани» — 74%; ТОВ «Агрофірма «Солекс» — 73%; СВК ім. Щорса — 68%; ф/г «Оріон» — 66% площ.

За врожайністю попереду:

— ф/г «Брат» — 57 ц/га;

— СВК «Світанок» — 44,4 ц/га;

— ф/г «Гогунський» — 40,1 ц/га;

— СТОВ «Токмачани»— 39,8 ц/га;

— ТОВ «Агротекс» — 37,1ц/га.

Україна жнивує, Чернігівський район — один із кращих в області. У радянські часи говорили: «Хвала рукам, що пахнуть хлібом!» Ми додаємо: «Низький уклін! Дякуємо!»

Votes: 2
Яндекс.Метрика