Шукаємо патронатних вихователів!Анастасія РАДЧЕНКО,
фахівець із соціальної роботи відділення соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області

 

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки, не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина.

 

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Інколи в дітей хворіють або помирають батьки, і за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні, і доки триває кількамісячна бюрократична тяганина з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі на самоті в лікарняній палаті… Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками / законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте в Чернігівському районі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат. Гарантовані заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

За більш детальною інформацією звертайтеся за номером телефону 9 12 13 або за адресою: смт. Чернігівка, вул. Соборна, 434 (ІІ поверх колишнього терапевтичного відділення).

"Свіжий" номер газети "Нива"

 

Приєднуйтеся до нас в соцмережах. niva.zp.ua