Слово редактору

Ні — заставі для корупціонерів

Микола ЄРЕМЕНКО

Україна велика, гарна й багата держава, але життя наше жалюгідне. Кожен із нас задається питанням: чому? Відповідь: більшість наших чиновників – «професіонали» світового рівня у вмінні розкрадати гроші. Як тільки буде усунена корупція до рівня розвинених країн Україна просто розквітне.

Антикорупційні закони впроваджувалися в державі ще з початку Незалежності, але їх ефективність залишала бажати кращого. Лише взявши реальний курс на євроінтеграцію, в Україні вперше серйозно взялися за викорінення корупції, бо саме відсутність корумпованих структур є одним із головних показників сучасної європейської держави.

За останні декілька років в Україні створено та діє ціла низка незалежних, професійних антикорупційних структур, змінена правова система нашої держави. Однак українське законодавство досі залишається недосконалим. Хабарники, які прийшли на посади для заробітку грошей, мають змогу уникати покарання.

Більшість українців роздратована, що корупціонери, які наносять значну шкоду державі своїми діями, мають можливість вийти під заставу. Сплативши заставу, розмір якої в деяких випадках навіть менший, ніж сума хабара, корупціонер звільняється з-під варти. Статус таких осіб у суспільстві дозволяє їм, перебуваючи на свободі, протидіяти зусиллям слідчих, перешкоджати встановленню істини, залякувати осіб, які можуть бути свідками чи потерпілими. У них формується почуття безкарності, створюються умови для вчинення подібних дій у майбутньому.

Для того, щоб забезпечити невідворотність покарання осіб, які вчинили корупційні злочини та уникнути негативної практики застосування застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в кримінальному процесі, групою депутатів Верховної Ради України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України».

Внесення змін передбачає заборону застосування застави у кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених ст. 183 КПК України. Такі нововведення унеможливлять ухилення осіб, які підозрюються чи обвинувачуються у вчиненні злочинів, пов'язаних із одержанням неправомірної вигоди, від кримінальної відповідальності, підвищать соціальну відповідальність службових осіб, допоможуть притягнути до відповідальності правопорушників та запобігатимуть скоєнню нових злочинів.

Усі ми хочемо жити в чесному, вільному від корупції суспільстві. Якщо ви підтримуєте ініціативу народних депутатів щодо змін до Кримінального кодексу про заборону відпускати під заставу корупціонерів, ви можете взяти участь у акції та поставити свій підпис на підтримку в активістів Чернігівської районної організації партії «Солідарність» — блок Петра Порошенка».

Votes: 10