Ні пуху! Ні пера!

Микола ЄРЕМЕНКО

   

Суботнього вечора, проїжджаючи Бегимом (с. Степове), побачив, як на одному з мало чисельних сільських дворищ поралися жінки. Поверх одягу в них було щось на кшталт лицарських обладунків. Це господар порізав корито і виготовив їм захисні обладунки, щоб, не дай Боже, ніяка сліпа дробина не залетіла до двору. На іншому обійсті жінка копала картоплю з каструлею на голові. В очеретах навкруги річки та двох ставків лунали постріли. Цього дня розпочався мисливський сезон.

Близько 20-ої години, повертаючись назад, ми потрапили в мисливський табір, облаштований на березі річки Бегим Чокрак. Там стояло декілька автомобілів, один з наймолодших мисливців, який уже вполював кулика, Олександр Скрипка, керував вогнищем, на якому грівся великий казан. Поблизу поралися декілька дружин мисливців. За столом Сергій Гончар та Олександр Власович чистили моркву, картоплю, цибулю. Поступово підходили зі здобиччю члени мисливської бригади, і їхні трофеї оброблялися та йшли до казана. У повітрі поширювався духмяно-апетитний запах шурпи. Маленький Сашко Кузьменко з гордістю приніс до стану двох сибірських голубів, яких вполювали його дідусь та тато. Владівський мисливський колектив налічує близько двадцяти членів, очолює його Олександр Фатєєв, а єгерем – Євген Кузьменко.

На урочисте відкриття сезону запросили й почесного мисливця Анатолія Дмитровича Штанька, який згадував: «Одного разу ми вже поверталися з полювання, проходили останнє поле. Я помітив у снігу нірку і зрозумів, що там – сірий. Вирішив уполювати його голіруч. Тільки нахилився та простяг руки до нори, як в очі мені полетів сніг. Засипав їх та дуже спантеличив мене. Заєць, захищаючись таким чином, чимдуж дременув навтіки. «Свого» зайця того дня я вже вполював, а ще зрозумів, що цю дуель програв. І попри крики товаришів: «Стріляй!», гвинтівки я не підняв».

Дуже смачна шурпа, незабутні враження від полювання. Як завжди, декому з мисливців, які розповідали про свої трофеї, довелося притримувати руки для правдивості розповіді. Спілкування затягнулося допізна. Недарма говорять, що «охота пуще неволи». З початком сезону вас, мисливці! Ні пуху, ні пера! 

Votes: 7
Яндекс.Метрика