Ловися, рибко, велика й маленька

Анна БЄДАРЄВА

Людина з незапам'ятних часів звертала свій погляд до моря, річки, озера в надії знайти у водних просторах багате й довготривале джерело життя. Так поступово склалася особлива група людей рибалок, які спочатку по-аматорськи, а згодом і професійно, стали постачати нам смачну рибу. Рибне господарство України важливий сектор економіки, сучасний індустріальний комплекс, який дає країні понад 100 найменувань цінних продуктів харчування з океанічної, прісноводної риби та інших дарів моря. В Україні професійне свято працівників рибного господарства День рибалки, святкується щорічно другої неділі липня. Цього дня вітають тих, хто поєднав життя з романтичною й складною професією, а також усіх, для кого риболовля спорт, хобі, особливий стан душі, спосіб злиття з природою.

День рибалки можна сміливо назвати одним із найпопулярніших свят сонячної пори. Рибалки особливе братство, яке об'єднує людей різних професій і вікових категорій. Причому, захоплюються нею не тільки чоловіки, але й представниці прекрасної статі. Справжні рибалки готові цілий день просидіти з вудкою біля водойм як улітку, так і взимку, не звертаючи уваги на комарів або мороз. Для них це улюблений спосіб провести дозвілля. За традицією, що склалася, рибалки цього дня влаштовують змагання. Великими компаніями вони виїжджають на різні водойми, аби позмагатися й похвалитися своєю майстерністю один перед одним.

Крім того, у День рибалки проводяться ще й офіційно організовані змагання рибалок і рибальських команд. Переможці отримують нагороди в різних номінаціях: за найбільшу кількість спійманої риби, найважчу або найдрібнішу рибу тощо.

Цього разу з нашими читачами поділився досвідом, емоціями та цікавими історіями з життя справжнього завзятого рибалки Олександр Очерет, для якого риболовля є одним із найкращих способів проведення вільного часу.

Що приваблює Вас у рибалці?

Колосальну насолоду і, навіть, адреналін доставляє сам процес лову. Так приємно ввечері розташуватися на березі річки чи водойми, а може, й озера, з вудкою в руках: багряний захід, тихе плесо водойми, далеко від галасливого міста й людської метушні. Ти знаходишся наодинці з природою, стаєш із нею єдиним цілим, вдихаєш свіже повітря, сидиш на містку й спостерігаєш за поплавком. Ось і перша рибка потрапила на гачок, значить, не даремно приїхали, а далі азарт зростає, і кожній наступній рибці радієш усе більше й більше. Неважливо велика рибка або маленька, головне що це вже улов, і це тільки початок.

Чи багато часу Ви присвячуєте своєму улюбленому заняттю?

Кожні вихідні стабільно намагаюся виїжджати. Іноді на один день, іноді залишаємося на ночівлю. Риболовля для мене найкращий спосіб розслабитися після насичених робочих буднів, тому намагаюся вибиратися на природу якомога частіше.

Що для Вас рибна ловля?

Рибна ловля це, перш за все, спілкування з природою, прекрасна можливість насолодитися її красою, чистим повітрям, а, якщо пощастить, то й випробувати рибальське щастя, вишукуючи з глибин велику здобич. Саме азарт, захоплення, очікування клювання становить сутність рибальської пристрасті, її привабливість. Наприклад, як проходить наша літня рибалка? Ми приїжджаємо на красиве й мальовниче місце (яких, треба зазначити, у нашому районі величезна кількість) і облаштовуємо там табір. У нас невеличкий, але дружний і веселий колектив. Щоб облаштуватися на новому місці, потрібно мінімум часу. Живемо за законами природи, хоча й використовуємо, звичайно, досягнення цивілізації (мобільні газові плити, нагрівачі й освітлювачі). Отримуємо при цьому максимум комфорту й повноцінне відчуття відпочинку. Це відмінний спосіб проведення вільного часу, захоплюючий і цікавий, його люблять не тільки чоловіки, а й діти, жінки. Недарма ще наші нащадки говорили, що Бог не зараховує в строк життя час, проведений на риболовлі.

Що особисто Ви робите зі спійманої рибою?

Перш за все, готую юшку їжа, яку зазвичай готують на рибалці. Це, безсумнівно, дуже здорова й смачна їжа. Готую сам, бо свій улов я не довіряю нікому. Буває, беру спійману рибу на засолювання або заморожую.

Як давно народилася любов до рибалки?

Ще з самого дитинства. Найперші свої вудки робили самі, досить було зламати палицю, прив'язати мотузку до неї, зігнути маленького цвяха, з камінчика зробити грузило або ж сачком на мілководді ловити мальків. Усе-таки чоловіки це добувачі, цього у них не відняти, а рибалка й полювання існують ще з часів первісних людей, тільки раніше це було єдиним засобом прожитку. Інстинкти залишилися, але тільки в якості відпочинку й самозадоволення.

Колись рибалили взимку? Які плюси та мінуси зимової риболовлі?

Зимова риболовля не гірше літньої і є досить багато любителів порибалити взимку. У зимовий період у рибалки з'являється можливість порибалити в різних місцях, а не тільки з берега. Крім цього, у зимовий сезон дешевші внески на платних водоймах. Є свої плюси й мінуси зимової риболовлі, основний фактор замерзла вода (річка, озеро), також погодні умови, все-таки рибалка взимку це малоактивний відпочинок, тому потрібно подумати про необхідні заходи безпеки, щоб не провалитися під тонкий лід і не замерзнути. Та й небезпека на льоду все-таки присутня, бажано їздити з напарником, який у надзвичайній ситуації зможе допомогти, та й удвох спокійніше.

Поділіться з читачами кількома власними прикметами для вдалої риболовлі.

Є в мене прикмета на рибалці: зловив першу рибу відпусти. Кажуть, інших вона покличе на пригодоване місце. З особистих забобонних нотаток: на рибалку не можна брати з собою рибну їжу, наприклад: рибні консерви, копчену рибу тощо. Ні в якому разі не слід своє рибальське спорядження давати навіть у тимчасове користування іншим людям.

Кожен рибалка мріє про прекрасний улов, про вдале місце й відмінну погоду. Всі ці бажання обов'язково збудуться! Колектив редакції газети «Нива» щиро вітає всіх рибалок, любителів і професіоналів, початківців і досвідчених, зі святом. Нехай не тільки цього дня, а й будь-якого, літнього або зимового, на вас чекає удача й гарне клювання, велика риба й хороші супутники. Бажаємо кожному з вас нарешті зловити золоту рибку, яка виконає всі найзаповітніші бажання.

Votes: 7
Яндекс.Метрика