ЧЕРНІГІВЦІ ПІДТРИМАЛИ ЛАУРЕАТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ ПРЕМІЇІрина ЯКОВЕНКО,

 

У 204-й день народження батька української нації Тараса Шевченка Президент України Петро Порошенко вручив щорічні Шевченківські премії.

 

У номінації «Література, публіцистика, журналістика» лауреатом премії став українсько-канадсько-американський історик, професор української історії та директор Українського наукового інституту в Гарварді Сергій Плохій за книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності». Автор зазначив: «Цю книгу було написано в розпал подій, які відомі на Заході як «українська криза», щоб ознайомити західного й, передусім, англомовного читача з історією країни, яка раптом з’явилася на перших сторінках газет, та пояснити витоки російсько-українського конфлікту. Англомовна преса зустріла вихід «Брами Європи» надзвичайно позитивно, із розлогими рецензіями від «Wall Street Journal» та «Economist» до «Times» та «New York Review of Books». Але найнесподіванішим стало зацікавлення книгою в країнах Східної Європи та Євразії, адже видавці Польщі, Румунії, Росії та Китаю придбали права на її переклад. Мені особливо приємно, що першим перекладом книжки став саме український. Український читач найбільш обізнаний, а значить, найбільш вимогливий, але сподіваюся, що й він знайде в цьому погляді на історію України чимало цікавого, нового та важливого, для того щоб зрозуміти себе, свою країну та своїх сусідів».

Високо оцінили книгу Сергія Плохія і в наукових та політичних колах. Так, Ендрю Вілсон — професор українських студій Університетського коледжу Лондона, написав: «Сергій Плохій створив прекрасну нову книгу з історії України для цих неспокійних часів — авторитетну та новаторську і разом з тим зрозумілу, доступну, від її читання отримуєш задоволення». А колишній посол США в Україні Джон Гербст підкреслив: «Сергій Плохій пропонує коротку, але всеосяжну історію України, що контекстуалізує сучасну політику пана Путіна як агресію проти волі українського народу, а також проти порядку, що встановився наприкінці «холодної війни». Приємна в прочитанні, «Брама Європи» захопить тих, хто добре знайомий із московським викладом фактів, пізнавальною подорожжю минулим України».

Уперше шевченківського лауреата підтримали чернігівці. Пропозицію на підтримку подав редактор газети «Нива» Микола Єременко, який знайомий із лауреатом, навчався з ним на історичному факультеті Дніпропетровського державного університету. На думку Миколи Миколайовича, книга «Брама Європи» дійсно варта бути лауреатом, оскільки вона доносить світові саме український погляд на українську історію. Написана вона дуже доступно й буде цікава широкому колу читачів. В Україні книга вийшла у 2016 році (Брама Європи / Сергій Плохій ; пер. із англ. Романа Клочка. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 496 с. ISBN 978-617-12-1611-2). 

Листи на підтримку твору Сергія Плохія до шевченківського комітету направили: колектив редакції газети «Нива», відділ культури і туризму Чернігівської селищної ради, колектив районної центральної бібліотеки, ГО «Громадський контроль у Чернігівському районі», колектив ФГ «Єременка Миколи Миколайовича».

Вітаємо лауреатів Шевченківської премії. Причетних дякуємо за підтримку.

"Свіжий" номер газети "Нива"

 

Приєднуйтеся до нас в соцмережах. niva.zp.ua