У ЧЕРНІГІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПОЧАСТІШАЛИ ВИПАДКИ КРАДІЖОК: ЯК БУТИ ДАЛІ?



Катерина ГУРДУЗ

 

Останнім часом зросла кількість злочинів, скоєних на території нашого району, зокрема почастішали випадки зухвалих крадіжок. Одна з них сталася в центрі Чернігівки в ніч проти 1 березня. На щастя, обійшлося без людських жертв, але як боротися зі свавіллям крадіїв і вберегти своє майно?

 

На думку працівників Чернігівського відділення поліції, позитивних зрушень у боротьбі зі злочинністю можна досягнути лише спільними зусиллями правоохоронців і жителів району. У тяжкий для держави в цілому та для нашого регіону період, злочинці в будь-який спосіб намагаються примножити свої статки за рахунок інших осіб. Часто законослухняні громадяни, ведучи звичайне життя, мимоволі стають свідками злочинів. Багато з них через неуважність не надають ваги тому, що відбувається навколо, тоді як навіть один телефонний дзвінок інколи міг би запобігти скоєнню злочину, врятувати чиєсь життя чи майно або принаймні звести збитки до мінімуму. Тож якщо Ви стали свідками підготовки або скоєння злочину – негайно викликайте поліцію за номером телефону 102. Краще правоохоронці зафіксують помилковий виклик, аніж у разі реальної загрози скоєння злочину втратять дорогоцінний час.

За інформацією ПАТ “Запоріжжяобленерго” останнім часом почастішали випадки розкрадання невстановленими особами обладнання та матеріалів на електроенергетичних об'єктах. Внаслідок таких крадіжок припинялося електропостачання споживачів та цілих населених пунктів. За офіційними даними, з початку лютого цього року на території Оріхівського району сталося 4 крадіжки трансформаторного масла з силових трансформаторів 10-35 кВ. Такі ж випадки розкрадання мали місце в Новомиколаївському та Гуляйпільському районах.

Пошкоджуючи ємкості трансформаторних підстанцій, крадії зливають масло, що застосовується для охолодження працюючого обладнання. Як наслідок, цілий населений пункт, а можливо, і декілька, залишаються без електропостачання.

Енергетики стурбовані масштабом злочинів на трансформаторних підстанціях та звертаються до місцевих жителів із проханням повідомляти про виявлені факти крадіжок. ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує: енергетичні об'єкти – це споруди й обладнання підвищеної небезпеки. Спроба втручання в їхню роботу, окрім власне знеструмлення, безпосередньо загрожує життю розкрадачів. Упродовж 2016–2017 років зафіксовано близько 1,5 десятки випадків розкрадання палива з трансформаторних підстанцій на території Чернігівського району. За словами місцевих правоохоронців, останнім часом ситуацію вдалося стабілізувати завдяки тому, що екіпажі співробітників поліції й РЕМу майже щоночі проводять рейди місцями розташування трансформаторів. Площа нашого району досить велика: 1200 км2. Чернігівські правоохоронці пояснюють, що у зв’язку з великими відстанями й відсутністю якісного дорожнього покриття вони не мають можливості швидко доїжджати до віддалених ділянок району, тож у випадку скоєння злочинів на території віддалених населених пунктів їм доводиться покладатися на свідомість місцевих жителів і їх своєчасне звернення в поліцію.

Правоохоронці сподіваються на співпрацю з органами місцевого самоврядування й вирішення питання установки камер спостереження хоча б на ключових місцях в’їзду/виїзду з населених пунктів, які, у разі потреби, можуть допомогти затримати злочинців або принаймні отримати інформацію про транспортні засоби, на яких пересувалися злочинці, напрямки їхнього руху тощо. За даними Чернігівського відділення Бердянського відділу головного управління національної поліції у Запорізькій області, упродовж минулого місяця на території Чернігівського району скоєно 22 злочини. 12 злочинів розкрито співробітниками поліції. За 12 правопорушеннями особам повідомлено про підозру щодо вчинення злочину. 9 кримінальних проваджень направлено до суду. Усього від початку 2018 року на території Чернігівського району вчинено 42 злочини. 19 злочинів розкрито співробітниками поліції. За 19 правопорушеннями особам повідомлено про підозру про вчинення злочину. 18 кримінальних проваджень направлено до суду. 9 кримінальних проваджень закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Станом на 28 лютого поточного року розкриття злочинів у Чернігівському районі складає 57,6 %. В області цей показник знаходиться на позначці 39,5 %.

"Свіжий" номер газети "Нива"

 

Приєднуйтеся до нас в соцмережах. niva.zp.ua