Христос посеред нас!

Павло ШТЕФУРА, протоієрей УПЦ

Вельмишановні жителі Чернігівського р-ну, дорогі в Христі брати та сестри! У четвер, 13 липня, у храм Різдва Богородиці, смт Чернігівка, прибуде велика православна святиня України сльозоточива ікона Божої Матері «Боянська». Ікона знаходитиметься в храмі з 8:00 до 13:00. До Ікони потрібно підходити з покаянним настроєм. Боянська Ікона відома чудодійністю, але для того, щоб Богородиця слухала нас, нам потрібно мати м’яке та відкрите серце! Перед Іконою звершуватимуться молебні з проханнями про припинення війни на сході України.

 

Історія чудотворного образу Богоматері «Боянська»

 

Ікона була написана в 1991 році для іконостасу храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Бояни Чернівецької області. Іконостас оновлювався після запустіння церкви. 18 грудня 1993 року, напередодні свята святителя Миколая, під час богослужіння в храмі священик, отець Михаїл, помітив, що на лиці Богородиці очі наповнилися сльозами та рясно стікають по іконі.

Священик опечатав храм і повідомив про те, що трапилося, правлячому архієрею архієпископу Онуфрію (Березовському, нині Блаженніший Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви). Владика наступного ж дня відвідав храм, де переконався в явищі чудотворної ікони.

Незабаром біля ікони відбулося перше зцілення дитини із злоякісною пухлиною мозку IV ступеня. Друге чудесне зцілення біля ікони відбулося в тому ж 1993 році. Тяжкохворий онкологічним захворюванням польський священик Ігор приїхав у Бояни вимолити в Матері Божої терпіння й сили у хворобі, щоб гідно перенести невиліковний недуг і по-християнськи відійти у вічність. Але Господь судив інакше. Священик зцілився! Всі чудеса, пов'язані з Боянською іконою Божої Матері, після детального вивчення були надані в Синодальну комісію Української Православної Церкви.

04 жовтня 1994 року на засіданні Священного Синоду УПЦ під головуванням митрополита Київського та всієї України Володимира (Сабодана, +2014) ікона визнана чудотворною й отримала назву «Боянська» (на честь місця, де явила свої чудеса). 28 грудня 1999 року при храмі на честь Різдва Богородиці рішенням Священного Синоду УПЦ був заснований Боянський жіночий монастир.

З 1995 року за день до свята ікони, 24 вересня, до неї відбувається щорічний хресний хід від міста Чернівці в село Бояни, який традиційно очолює правлячий архієрей Чернівецької єпархії.

Молитва Боянской иконе Пресвятой Богородицы

О, Преблагословенная Владычице Богородице, милости и благосердия неисчерпаемая бездно и любве Божия присноживотный Источниче! Предстояще пред святою Твоею иконою, юже в земли нашей чудно явити благоволила еси, и созерцающе очами веры и смирения слезы милости Твоея, от чудотворнаго образа Твоего обильно источаемыя, яко раби непотребнии со умилением молим Тя: открый покаянием ко Господу помраченная сердца наша и сокрушенный дух наш паки созижди целомудрием; оживотвори любовию Божественнаго Сына Твоего вся наша помыслы, чувствия и начинания; страхом Господним укрепи разслабленную страстьми волю нашу; помози в терпении принести благословенныя плоды милосердия и братолюбия: да чистым сердцем и искреннею душею в любви Божией возрастающе, прочее время живота нашего в мире поживем, прославляюще в Троице Единаго Бога Отца и Сына и Святаго Духа, и Твое всемилостивое предстательство, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

Votes: 8
Яндекс.Метрика