ДФС України інформує

 

Коли сплачується рентна плата за використання води

 

Суб'єкти господарювання, які використовують воду для господарсько-питних потреб, є платниками рентної плати за спеціальне використання води .

Не сплачують рентну плату тільки ті водокористувачі, зокрема, юридичні особи, фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. А саме: використовують воду в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Водокористувач, який має дозвіл на спеціальне водокористування та використовує воду, у т. ч. і для господарських потреб, є платником рентної плати.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 03.03.2015 р. № 4466/6/99-99-15-04-01-15.

 

 

Затверджена Податкова декларація з транспортного податку

 

Міністерством Фінансів України наказом від 10.04.2015 N 415 затверджено форму Податкової декларації з транспортного податку.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування/

Порядок подання зазначеної декларації до фіскального органу визначено ст. 267 Податкового кодексу України.

 

Затверджена Податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Міністерством Фінансів України наказом від 10.04.2015 N 408 затверджено форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки"

Порядок подання зазначеної декларації до контролюючого органу визначено ст. 266 розд. XII Податкового кодексу.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 29 квітня 2015 р. за N 479/26924 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Встановлено базовий норматив відрахування держдивідендів

 

Кабінет Міністрів України Постановою від 22.04.2015 року № 241 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2014 році у розмірі 50 % (Постанова опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 08.05.15 №82).

Щорічний базовий норматив встановлюється господарським товариствам, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарським товариствам, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100%, у тому числі дочірніх підприємств.

Зазначена норма щодо сплати частини прибутку що спрямовується на виплату дивідендів встановлена п. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об'єктами державної власності від 21.09.06 № 185-V.

 

Новий звіт з ЕСВ вперше подається за травень 2015 року

 

30 квітня 2015 року набув чинності «Порядок формування та подання страхувальниками звіту шодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затверджений наказом МФУ від 14.04.2015 № 435, який встановлює порядок, строки подання зазначеного звіту до фіскальних органів та його форму.

Звіт до фіскальних органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у фіскальних органах.

При цьому, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за квітень 2015 року ( у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міндоходів України від 09.09.13 №454 (тобто за «старими» формами).

Звітність відповідно до Порядку №435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015 року).

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 30.04.2015 №15939/7/99-99-17-03-01-17.

 

Оподаткування поворотної фінансової допомоги у юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи

 

Доходом платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи - є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Разом з тим, до складу доходу не включається суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Якщо ж термін користування такою фінансовою допомогою перевищить 12 місяців, то за підсумками звітного періоду, в якому закінчується 12-місячний термін, необхідно суму такої допомоги включити до бази оподаткування єдиним податком.

Вказана норма передбачена п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України.

 

Якщо підприємцю - платнику єдиного податку потрібен витяг з реєстру платників єдиного податку

 

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку

Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Отже підприємець – платник єдиного податку для отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, повинен звернутися із запитом про отримання такого витягу до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі

Зазначений порядок визначений ст. 299 Податкового кодексу України.

 

 

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 01.01.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 

 

Votes: 23