Держава піклується про відпочинок дітей

Ірина ЯКОВЕНКО-ЄРЕМЕНКО

Дитинство – особливий період у житті людини. Саме його ми згадуємо з особливим трепетом душі й радістю. Саме дитячі спогади закарбовуються назавжди. Саме з дитинства для всіх нас найулюбленіша пора – літо, з його такими довгоочікуваними й чудовими канікулами.

Звичайно, літо гарне саме по собі, але часто перед батьками дуже гостро постає питання: як організувати дитячий відпочинок, щоб їхня дитина протягом трьох місяців не була надана сама собі. Традиційне рішення проблеми — це поїздка дитини в оздоровчі табори. І дуже добре, що держава не залишається осторонь і забезпечує оздоровлення й відпочинок тих дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

У Чернігівському районі з метою належної організації оздоровлення та відпочинку дітей на сесії районної ради 11 квітня цього року було прийнято Комплексну районну програму з оздоровлення дітей за рахунок бюджетних коштів на 2017-2021 роки. Як повідомила головний спеціаліст відділу праці та сім’ї УСЗН Валентина Гіренко, на сьогоднішній день за цією програмою в районі оздоровилося 46 дітей: із них 8 – за державні кошти, 32 дітей – за кошти обласного бюджету, 6 – за кошти районного бюджету. Валентина Володимирівна зазначила, що серед оздоровлених були діти різних пільгових категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Відпочинок без моря – не відпочинок! Тепле літнє сонце, морський бриз, цілюще повітря, активні розваги та ігри на пляжі – усе це отримали діти в оздоровчих закладах «Молода гвардія» (м. Одеса), «Факел» (м. Бердянськ) та «Прометей» (м. Приморськ). Частина дітей відпочила в легендарному дитячому таборі «Артек», який ще кілька років тому працював на узбережжі Чорного моря, а тепер перемістився під Київ до Пущі Водиці. Прогулянки на свіжому повітрі, купання в озері та щоденна ігрова програма зробили відпочинок веселим і незабутнім.

Крім того, для дітей проводилися пізнавальні екскурсії, спортивні змагання, вікторини, розвивальні ігри, тематичні гуртки. У дитячих оздоровчих таборах, далеко від мам-тат і бабусь-дідусів, діти набували необхідних життєвих навичок: їх вчили бути самостійними, комунікабельними, корисними для колективу, реалізовувати себе. Такий відпочинок пішов їм тільки на користь.

Сподіваємося, що діти оздоровилися, набралися сил, зарядилися енергією сонця, лісу, моря на цілий рік. 

Votes: 2
Яндекс.Метрика