День Гідності та Свободи

Микола ЄРЕМЕНКО,

голова Чернігівської районної в Запорізькій області організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» 

 

Минуло чотири роки від початку подій, які змінили Україну й українців. Цими днями ми відзначаємо початок другого Майдану в Україні, який увійшов в історію як Революція Гідності.

Ті три холодні зимові місяці в центрі столиці, так чи інакше, вплинули на кожну людину, яка має щире серце. Попри те, що минуло чотири роки, не можна й сьогодні спокійно переглядати відзняті кадри та хроніку. Перед очима мирні протести, побиття, стрілянина, смерть, Небесна Сотня, волонтери, самопожертва, стійкість, перемога, анексія Криму, російська агресія на Донбасі.

Не дивлячись на значні матеріальні, територіальні й особливо людські втрати, які сталися через супротив старої державної машини, чиновників та агресію з боку Росії, Революція Гідності розпочала боротьбу за справжню незалежність України. Її прямим наслідком стало формування громадянського суспільства, не бачених раніше добровольчого й волонтерського рухів, створення боєздатної, дійсно Української армії, яка вже чотири роки веде жорстоку, криваву війну на Сході. Усе це разом дає право говорити про єдиний український народ, який будує цю державу. У 2014-2015 роках було проведено демократичні вибори, і до влади прийшло дійсно багато «нових» людей, усе одно однією з найбільших внутрішніх проблем є брак справжньої еліти, яка повинна дбати про народ, а не «мати» його.

Попри всі недоліки, ми маємо невеликі, але зрушення в питаннях дерегуляції, демократизації, відкритості процесів управління, проведення реформ, децентралізації та інші процеси, здобутки від яких сьогодні ще малопомітні, але це ж лише початок.

Так, корупція, цинізм і популізм і далі поки що перемагають у суспільному бутті. Допоки ми не усвідомимо, що ми — великий європейський народ, гідний своїх славних пращурів, перестанемо вестися на популізм, допускати маніпуляції та підкупи грошовими мішками, зрушень не буде.

Якщо змінимо свою свідомість та осягнемо власну силу й гідність, то ні Путін, ні сепаратисти чи внутрішня контрреволюція та корупціонери від влади нічого нам не зможуть заподіяти. Бо ми є великий народ, який гідний кращого буття, за яке віддали життя мільйони українців, у тому числі Небесна Сотня й герої АТО. Вічна їм слава й пам'ять!

Слава Україні! Героям слава!

Votes: 0
Яндекс.Метрика