ЧИ ПОБОРЕМО КОРУПЦІЮ?

Микола ЄРЕМЕНКО,

голова Чернігівської районної в Запорізькій області організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»

 

Революція Гідності одним із головних завдань мала ліквідацію найбільш ганебного спадку СРСР — корупцію, яка в Україні стала типовим явищем як на побутовому, так і на державному рівні.

З 2014 року Україні вдалося ухвалити антикорупційне законодавство та створити низку відповідних органів, які контролюють роботу чиновників.

За даними соцопитування фонду «Демократичні ініціативи», 56% українців вважають антикорупційну реформу пріоритетною, адже rjhegwsz фактично гальмує економічний та суспільний розвиток України.

Що було зроблено в Україні для боротьби з корупцією.

Уперше ухвалено Закон «Про запобігання корупції», який зобов'язав чиновників подавати електронні декларації. Відкриття більшості реєстрів міністерства юстиції посилило контроль за доходами чиновників. А з 2015 року інформація про володіння землею та нерухомим майном стала доступною, що дозволило порівняти доходи й витрати чиновників. Щоб мати можливість притягати до відповідальності чиновників, було створено низку антикорупційних органів: Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке займається досудовим розслідуванням корупційних злочинів, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП), яка здійснює нагляд за законністю ведення досудового слідства НАБУ й Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), яке займається моніторингом е-декларації чиновників, контролем за додержанням органами державної влади антикорупційного законодавства.

У боротьбі з корупцією нашу державу широко підтримують наші зарубіжні партнери.

Результати незначні, але вже є. За перше півріччя 2017 року детективи НАБУ повідомили про підозру 218 особам, серед яких — посадові особи держави, народні депутати, судді, прокурори, керівники державних підприємств та інші держслужбовці.

Антикорупційне бюро розслідує провадження щодо 61 чиновника через неправдиву інформацію в електронних деклараціях. Зокрема там фігурують 18 народних депутатів, 17 суддів, 7 керівників органів виконавчої влади та навіть 2 керівники правоохоронних органів.

У бюро заявляють, що їм вдалося повернути державі понад 136 млн грн, а також запобігти розкраданню 879,9 млн грн.

Не дивлячись на певні успіхи, корупційна система не здається. Створення антикорупційних органів не стало панацеєю для країни. Як говорить голова НАБУ Артем Ситник, головним викликом реформи залишається затягування розгляду корупційних справ у судах. Судовий розгляд досі не розпочато в 22 із 81 справи.

На думку експертів, для ефективної боротьби з корупцією Україні необхідно завершити судову реформу й створити незалежний судовий орган, який буде розглядати корупційні справи.

Попри недоліки, міжнародні експерти вказують на низку позитивних зрушень у боротьбі з корупцією, але це лише початок довгого шляху. Щоб остаточно перемогти корупцію в Україні, необхідно розпочинати з себе (перестати давати й отримувати хабарі), адже це — найкращий рецепт боротьби з цим ганебним явищем.

Переможемо корупцію разом!

Votes: 6
Яндекс.Метрика