Бути чи ні Антикорупційному суду в Україні

 

Микола ЄРЕМЕНКО,

голова Чернігівської районної в Запорізькій області організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ»

 

Не дивлячись на створення цілої низки антикорупційних органів, корупції в Україні не поменшало, про що заявляють європейські бізнесмени, а наші про це дуже чудово знають. Справи чиновників, нардепів Бориса Розенблата та Максима Полякова, попри гучні оголошення підозри, обрання запобіжних заходів, однак вироків поки що немає.

За словами голови НАБУ Артема Ситника, Генеральна прокуратура й НАБУ мають проблеми в судах. Як повідомлялося,  6 жовтня, Венеційська комісія на пленарному засіданні надала висновок, у якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого Законом "Про судоустрій і статус суддів". 10 жовтня Європейський союз зажадав від України створення Антикорупційного суду та заявив про готовність надати українській владі підтримку з відбором суддів.

Зазначимо, що 17 жовтня під Верховною Радою зібралося близько тисячі людей, які вимагають створення антикорупційних судів, скасування депутатської недоторканності та прийняття нового виборчого закону.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність судової реформи, а в липні 2016 року підписав закон «Про судоустрій і статус суддів», яким передбачено, зокрема, створення Вищого антикорупційного суду. Діяльність такого суду має призвести до швидкого, ефективного та законного способу вирішення проблеми відсутності вироків щодо корупціонерів вищої ланки, а також є необхідною умовою для успішної боротьби з корупцією в Україні.

Група депутатів на чолі з Мустафою Наємом підготувала законопроект про антикорупційні суди та зареєструвала його 01.02.2017 року (№ 6011).

Відповідно до положень проекту цього закону, Вищий антикорупційний суд входить до системи антикорупційних судів України та здійснює правосуддя як суд першої інстанції в справах, підслідних НАБУ, який аналізує, вивчає та узагальнює судову практику, а також інформує про результати узагальнення Антикорупційну палату, НАБУ та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

А те, що сьогодні між цими органами точиться боротьба, підтверджує необхідність створення такого суду. Хоча частина суспільства виступає проти створення такого Антикорупційного суду, уважаючи, що всі суди в Україні повинні бути не корумпованими, працювати швидко, ефективно й об'єктивно.

Разом із тим, частина суспільства уважає за необхідне створення Вищого антикорупційного суду, бо саме створення їх нарешті зможе показати суспільству активну й ефективну боротьбу з корупцією.

Сьогодні ми надіємося на те, що Верховна Рада України, Президент України докладуть максимум зусиль, щоб такий суд було створено, та створять умови, у яких Вищий антикорупційний суд зможе виконати покладені на нього завдання.

А найголовніше — почне ефективну боротьбу з корупцією — головною загрозою державності.

Votes: 0
Яндекс.Метрика