Будуємо Україну без корупції!

Микола ЄРЕМЕНКО

голова Чернігівської районної в Запорізькій області організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» 

 

Корупція головна біда нашої країни. Вона проникла в усі клітини суспільного життя. Найобразливіше, що це явище знайшло максимально сприятливий ґрунт саме в добу новітньої історії України. Корупція роз’їдає підвалини держави, а головне — загрожує її незалежності, знищує в українців віру в те, що ми можемо побудувати суверенну країну з європейськими цінностями.

Що таке корупція? Більшість людей, широко використовуючи цей термін, не розуміє насправді, що це та як відрізнити корупційні дії від службових зловживань чи бюрократизму. А також, чим боротьба з корупцією відрізняється від запобігання. Усе це призводить до того, що будь-які дії чиновників називають корупцією.

Отже, корупція — це використання особою (депутатом, держслужбовцем, службовцем органів місцевого самоврядування, представниками комунальних установ, закладів, підприємств, тендерних комітетів, суддею, прокурором, правоохоронцем тощо) наданих їй службових повноважень чи пов'язаних із ними можливостей із метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки, пропозиції чи надання неправомірної вигоди особам із метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних із ними можливостей.

Коли ми говоримо про корупцію, то маємо на увазі лише корупційні правопорушення. Поза їхніми конкретними складами корупції як юридичного феномену не існує.

Специфічні ознаки корупційного правопорушення:

— воно містить ознаки корупції;

— воно вчинене вищеназваною посадовою особою;

— за нього законом установлено юридичну відповідальність певного виду: кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову.

Відсутність будь-якої з обов'язкових ознак означає відсутність корупційного правопорушення.

Не дивлячись на створення чисельних органів для боротьби з корупцією, вона, на жаль, поки що процвітає в Україні.

Корупційні правопорушення здійснюють ті, хто фінансується за рахунок бюджету, має владні, делеговані, службові повноваження. Наповнюється бюджет держави за рахунок нас, її громадян, тому ми всі повинні слідкувати, контролювати й викривати корупційні правопорушення.

Votes: 8
Яндекс.Метрика