Благоустрій візитна картка кожного населеного пункту

Ірина ЯКОВЕНКО-ЄРЕМЕНКО

Фото Олександра ГУЛОГО

 

 

Декілька тижнів тому мешканці Чернігівки мали змогу спостерігати таку картину: обрізали дерева в центрі селища, і багато хто не на жарт захвилювався, чи не відбувається знищення багаторічних зелених насаджень, «легенів» райцентру. Хвилювання виявилися марними.

За словами начальника КП «Чернігівське ВУЖКГ» Сергія Кривоноса, працівниками їхньої організації проведена планова санітарна обрізка дерев. Під час цих робіт обрізано сухі гілки, а також дерева в аварійному стані, які загрожували життю людей та руху й паркуванню транспортних засобів. Працівниками комунального підприємства здійснено обрізку більш ніж 20 дерев, стан яких був обстежений спеціалістами, а також спиляно 2 дерева на прохання мешканців вулиці Миру та біля магазину «Золота рибка». На вулиці Бабенка аварійну тополю спиляли в суботу, бо в будні дні не було можливості вимкнути лінію електропередачі. З цим деревом було трохи мороки, але роботу вкрай необхідно було зробити, бо трухле дерево загрожувало будь-якої миті впасти або на житловий будинок, або на трансформаторну підстанцію. Дрова з цього дерева передали дитячому садочку «Посмішка».

Крім цього, цієї осені працівниками КП «Чернігівське ВУЖКГ» відновлено фарбу на пішохідних переходах селища, відремонтовано (проведені зварювальні роботи й пофарбовано) три містки в районі центрального селищного парку. Кошти на проведення всіх робіт виділила селищна рада.

Найближчим часом розпочнеться капітальний ремонт 30-метрового мосту через річку з вулиці Української на вулицю Берегову. Уже підготовлена проектна документація, селищною радою виділені кошти. Сергій Олексійович зазначив, що затрати будуть не малі. Відремонтований міст жителі повинні побачити вже до кінця цього року. За підрахунками спеціалістів комунального підприємства, ремонт триватиме близько місяця. Однак тепер на темп виконання робіт будуть впливати зимові погодні умови: сніг, ожеледиця, морози. Щодо зими, то комунальники підготували протиожеледний матеріал у достатній кількості.

Слід зазначити, що більшість робіт виконується, враховуючи звернення громадян силами селищної ради та комунального підприємства.

Нещодавно комунальному підприємству надходило багато телефонних дзвінків, в основному від мешканців вул. Шкільної та вул. Молодіжної, із претензіями щодо якості питної води. Начальник Чернігівського ВУЖКГ повідомив, що з 5 листопада водопостачання смт Чернігівка здійснюється тільки з «більшовицького» водяного басейну. Води в ньому, звісно, мало, але, за умови раціонального використання й економії, повинно вистачити. Інакше потрібно буде підкачувати воду з інших басейнів, але якість води там гірша. Тому Сергій Олексійович закликав чернігівців поставитися з розумінням до питання використання води й трохи таки економити.

Тривають роботи з освітлення селища в осінньо-зимовий період. На сьогодні замінено близько 40 електричних ламп. Якщо ще декілька років тому таку роботу виконувала спеціалізована організація, робітники якої приїжджали в Чернігівку, то тепер цим займається КП «Чернігівський ВУЖКГ». Нині здійснюються роботи з освітлення вулиць Миру, 8 Березня, Сонячна, Набережна та провулка Квітковий. Частково вулиця Першотравнева. Для подальших робіт із вуличного освітлення матеріал закуплений на кошти спонсора, а селищною радою підготовлено проект на підключення цього освітлення.

Сергій Олексійович зауважив, що працівники їхньої організації не завжди мають змогу вчасно помітити неосвітлені місця, тому звернувся з проханням до мешканців селища повідомляти про вихід із ладу освітлювальних приладів, що дасть можливість своєчасно відновлювати освітлення. КП «Чернігівський ВУЖКГ» відкритий до співпраці з громадою, адже благоустрій це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота селища оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі селищної громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою та комунального обслуговування населеного пункту.

Наостанок Сергій Кривонос повідомив, що КП «Чернігівський ВУЖКГ» розширює список послуг, які надає організація, а саме: фізичні та юридичні особи відтепер можуть замовити для виконання робіт електрика, слюсаря, електрогазозварника; отримати транспортні послуги.

Votes: 0
Яндекс.Метрика