ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТИЦІЯМ У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ГРОМАДІ БУТИ!

 

Микола ЄРЕМЕНКО

11-13 жовтня у виставковому центрі «Козак-Палац» м. Запоріжжя відбувся ІІ міжнародний форум «InCoForum — 2017», присвячений актуальним питанням кооперації об'єднаних територіальних громад і бізнесу.

У заходах взяли участь 18 (із 24) діючих об'єднаних громад області, представники 50 країн світу. В Запоріжжя прибуло 27 Надзвичайних і Повноважних послів в Україні, представник ЄС в Україні.

Спікери форуму — 40 авторитетних українських і зарубіжних експертів із питань децентралізації, енергоефективності, бізнес-стратегій, представники міжнародних донорських організацій ПРООН, USAID, U — LEAD, Фонду «Відродження» — GIZ (Німеччина).

У заходах узяв участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль та інші представники владних структур регіону.

Уперше на форумі була представлена Чернігівська об'єднана громада, яку представили селищний голова Віталій Манич, його заступники Cергій Житарюк, Ірина Завнєусова, громадський активіст Вікторія Стрижеус, яка надала допомогу в оформленні презентаційної експозиції. Чернігівська делегація мала свою локацію.

Ми звернулися з питанням про хід форуму до селищного голови Віталія Манича. Він розповів наступне:

— Приведення інвестицій на територію громади конче необхідне, а де про них можна домовлятися й презентувати інвестиційну привабливість Чернігівської громади, як не на таких форумах.

Перш за все, ми ще влітку розробили Інвестиційний паспорт Чернігівської ОТГ, який підготували з допомогою управління зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА (керівник Артур Бойко), один із проектів якого, а саме «Будівництво парку сонячної електростанції» потужністю 50 — 55 МВт, було включено до інвестиційного паспорту Запорізької області.

З напрямками розвитку громади вже давно визначилися:

— сільське господарство;

— туризм;

— проекти з енергозбереження.

Саме на презентації цих галузей і були націлені інформаційні буклети, відеопрезентація, яку допоміг підготувати Ярослав Лола, експонати с/г продукції, що виробляється в районі. Допомогу в підготовці презентації надав СВК «Світанок» (голова В'ячеслав Курленков), СТОВ «Токмачани» (голова Андрій Гогунський), ф/г «Годлевський В.С.» (голова Віктор Годлевський) та інші.

Серед підприємств були презентовані найпотужніші с/г виробники: ПСП АФ «Росія», СТОВ «Токмачани», ф/г «Годлевський В.С», СВК «Новомихайлівський», СВК «Світанок», ТОВ «Укрлан», ПрАТ «Новополтавський кар'єр» представляв промисловість району.

Екотуризм громади — це зелена садиба «Великий став» та «Скіфи» в с. Салтичія, туристський комплекс СТОВ «Токмачани», музей «Менонітська садиба» в с. Владівка, Чернігівський районний краєзнавчий музей та інші об'єкти.

Крім того, були презентовані книги місцевих авторів Катерини Яковенко, Миколи Єременка та установи культури району.

На загальному тлі, за думкою відвідувачів, яких біля нашої виставки було дуже багато, ми були на рівні кращих.

Багато чому навчилися, та й себе показали.

Головним результатом участі у форумі стало проведення 15 перемовин із інвесторами і, найголовніше, заключення угоди про наміри з GETEC із Німеччини щодо створення підприємства відновлювальної енергетики — будівництво парку сонячної електростанції потужністю 50-55 МВт в смт Чернігівка. А 13 жовтня після закінчення форуму консультант цієї компанії Soren U. Herbst побував у Чернігівці, щоб на місці пересвідчитися в реальності проекту, і йому сподобалося.

Для реалізації цього проекту в громаді вже зроблено багато. Йде до завершення робота із затвердження генплану з розширення меж населеного пункту та розробка проекту благоустрою смт Чернігівка.

Що дасть громаді введення цього проекту в дію? По-перше, це реєстрація СП на території громади, яка матиме від 10 — 25% у спільному підприємстві. Буде створено 15 — 20 робочих місць, виділено більше 100 га земель, які сьогодні не використовуються.

У генплані громади передбачено й будівництво вітрової електростанції. Ведуться перемовини про будівництво полігону для твердих побутових відходів.

Насамкінець Віталій Олександрович сказав: «Наша громада має значні досягнення й перспективи, які раніше не були відкриті для іноземних партнерів. Дуже радий, що сьогодні ми зможемо більш повно розкрити свій економічний та інвестиційний потенціал і зможемо залучити до проектів як вітчизняних, так і іноземних інвесторів».

Редакція газети «Нива» підтримує такі наміри керівництва громади й бажає їм та жителям громади здоров'я й достатку, адже ефективність реалізації реформи децентралізіції, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, дозволить об'єднаним громадам стати повноцінними суб'єктами залучення інвестицій.

Votes: 0
Яндекс.Метрика