«Прощай, немытая Россия!»

Микола ЄРЕМЕНКО

Так висловилася своєю грою національна збірна України, проваливши другий тайм матчу зі збірною Хорватії (0:2) і в цілому відбірковий турнір до фінальної частини чемпіонату світу 2018 року, який пройде в Росії.

Прикро, адже наша мрія знову залишилася недосяжною. Шкода, що навіть така гаряча підтримка вболівальників і всієї країни не надихнули наших «горе-гравців». Як на мене, це – менше розчарування, ніж би така безлика гра збірної була на російських стадіонах, і «кляті москалі» горлопанили на всі світи, що «бандерівці» знищили футбол.

Не вийти з такої групи – просто сором! Югославія розпалася на майже десять малих країн, кожна з яких за територією й чисельністю населення відповідає одній із наших областей, і майже кожна з яких «нас» перемагала. Професіоналізм, самовіддача, індивідуальна майстерність, патріотизм, командна гра – в усіх цих компонентах футболу ми програли. Яким зосередженим, на відміну від нашого, був голова Хорватської національної федерації Давор Шукер. Намагання деяких функціонерів і коментаторів пояснити невиразну гру збірної України втомою після матчу з Косово – просто смішні.

Хорватські ЗМІ писали про нашу збірну: «Україна – «хороша» команда, але не «велика». Результати гри в цьому відборі говорять, що збірна України – команда нижче середньоєвропейського рівня. Однак ми продовжуємо вірити, бо самі бажані мрії – ті, що ще не здійснилися. Віримо, що стане великим тренером зірка європейського футболу Андрій Шевченко, що молоді гравці, яких він так багато й правильно залучив до збірної, будуть не лише тими, що «показують надію», а дійсно, завдяки наполегливій роботі, стануть професіоналами європейського рівня й допоможуть здійснитися нашій мрії.

А приклад потрібно брати з європейців, до культури яких ми йдемо. У футболі й спорті взагалі – з наших паралімпійців, які своєю силою духу й спортивними успіхами є справжніми героями нації, гідними наслідування.

Надіємося, адже надія помирає останньою, і пам’ятаємо, що дехто говорить: «Надія – супутниця дурнів!»

Українці! Шануймося! Бо ми того варті.

Votes: 0
Яндекс.Метрика